jak flirtować z kobietą
Relacje damsko-męskie

Zapewne znasz to aż zbyt dobrze: poznajesz kobietę, która jest totalnie w Twoim typie, ale nie masz pojęcia w jaki sposób zakomunikować jej, że chcesz być kimś więcej, niż tylko kolegą. W efekcie, nawet jeśli idziecie na “randkę” to rozmowa jest sucha i pozbawiona damsko-męskiej atmosfery, a Twoje relacje w większości kończą się na banalnym “zostańmy przyjaciółmi”. Ewentualnie dziewczyna jest tak bardzo zapracowana lub przytłoczona zadaniami na uczelni, że nie ma kompletnie dla Ciebie czasu. Nie wiesz jak flirtować z kobietą, nie masz w tym doświadczenia i swobody działania.

Dlaczego MUSISZ nauczyć się, jak flirtować z kobietą?

Sam wielokrotnie przerabiałem ten scenariusz. Zakochiwałem się bardzo szybko i jeszcze szybciej lądowałem w przysłowiowym “friendzone”. Nie miałem pojęcia jak zainteresować sobą kobietę, ani jak przełamać “koleżeńską” atmosferę. Byłem sparaliżowany na myśl o wprowadzeniu flirtu, nie mówiąc już o próbie dotyku czy pocałunku. W głowie rysowałem czarne scenariusze: co, jeśli źle zareaguje lub się na mnie obrazi? Co, jeśli zakończę w ten sposób naszą znajomość?

„Lepiej nie ryzykować”

“Lepiej nie ryzykować” – powtarzałem sobie wielokrotnie w myślach odganiając pomysły o jakiejkolwiek próbie zbliżenia się. Nie rozumiałem, że w sytuacji, gdy dziewczyna mi się podoba największym ryzykiem jest NIE PRÓBOWAĆ wdrażać flirtu, dotyku, seksualności. Tego typu obawy na pewno nie zbliżały mnie do mojego celu, ani nie pomagały mi w jego osiągnięciu i opracowaniu skutecznej metody jak zdobywać kobietę. 

Jeśli nie będziesz jasno komunikował dziewczynom swoich intencji, to niestety, ale często będziesz doświadczał sytuacji, w której “nie jesteście na tej samej stronie”. Dziewczyna będzie myślała, że tylko się kolegujecie, podczas Ty wygenerujesz sobie oczekiwania odnośnie tego, kim dla siebie powinniście być. Doprowadzi to… zgadłeś – do kolejnej relacji koleżeńskiej i “dziwnego” momentu między Wami.

Z drugiej strony, jeśli pójdziecie na randkę, ale nie będziesz w jej trakcie starał się “zagęścić między Wami atmosfery”, to po spotkaniu dziewczyna uzna, że nic więcej się w tej relacji już nie wydarzy – po prostu ekstrapoluje ona w myślach to, co zaprezentowałeś. “Aha, jeśli poszlibyśmy na drugie spotkanie pewnie byłoby więcej suchego gadania przy kawie”.

Jak mieć „to coś”?

W tym artykule nauczę cię jak sprawić, by dziewczyna myślała o Tobie jako o facecie, który “ma to coś”, który wzbudza w niej silne emocje o zabarwieniu seksualnym. Odrzemy mityczne “to coś” z nieuchwytności i magii, rozbijając na konkretne, gotowe do wprowadzenia kroki, które gdy tylko zastosujesz sprawią, że już nigdy nie wylądujesz we friendzone i staniesz się dużo bardziej skuteczny w budowaniu intymnych relacji z kobietami. Zobacz jak łatwo możesz nauczyć się flirtować z kobietą.

jak zdobywać kobietę

Klarowne komunikowanie intencji

Ustalenie jasnych ram znajomości

Pamiętaj – im wcześniej w znajomości z dziewczyną wprowadzasz ramę damsko-męską, tym lepiej. Idealnie jest to zrobić już w momencie, gdy się po raz pierwszy poznajecie. Z czasem w znajomości ucierają się schematy zachowań lub pomysły na temat tego, kim dla siebie jesteście. Jeżeli na starcie rozmawiasz z dziewczyną jak z koleżanką, a między Wami w ogóle nie iskrzy, to późniejsze przełamanie tego będzie bardzo kłopotliwe (nie przejmuj się jednak – w dalszej części artykułu daję konkretne porady do wprowadzenia od zaraz, dowiesz się jak flirtować z kobietą, dzięki którym czasem będziesz w stanie przełamać znajomość koleżeńską).

Idealna w tym kontekście jest sytuacja, w której podchodzisz do dziewczyny w dzień lub klubie i na start wyrażasz swoją intencję. “Wiesz co, jak cię zobaczyłem stwierdziłem, że muszę powiedzieć ci, że bardzo ładnie wyglądasz”. Jeśli dziewczyna po takim rozpoczęciu konwersacji zostanie w rozmowie i zaczniecie się poznawać, będzie to oznaczać, że zaakceptowała ona ramę pod tytułem “podobamy się sobie jako mężczyzna i kobieta, a ta znajomość, jeśli wszystko pójdzie w porządku, będzie zmierzała w stronę intymnej relacji”. Bo gdyby taka dziewczyna nie chciała rozwijać relacji w tym kierunku to albo by z Tobą dalej nie rozmawiała lub nie umówiłaby się na randkę.

Ustalenie tych jasnych ram znajomości bardzo ułatwia proces rozwijania znajomości w kierunku związkowym i seksualnym. Wyobraź sobie, że dziewczyna po takim bezpośrednim podejściu przychodzi na spotkanie z Tobą: oboje wiecie, że nie jest to spotkanie koleżeńskie, tylko RANDKA. Co za tym idzie, zasadne jest przedłużanie kontaktu wzrokowego, wprowadzanie flirtu czy dotyku, a nawet próba pocałunku. Dziewczyna nie będzie na takim spotkaniu zdziwiona, że próbujesz robić te rzeczy, bo przecież oboje zaakceptowaliście, że się sobie podobacie. 

Co, gdy chcesz przełamać “stopę koleżeńską” z dziewczyną, którą już znasz?

Jak wspomniałem wyżej, porady, które opiszę w dalszej części artykułu pomogą Ci też poradzić sobie z “mniej idealną” sytuacją, czyli taką, gdzie tej klarownej komunikacji intencji na początku nie było. W efekcie być może masz w swoim otoczeniu “koleżankę”, która bardzo Ci się podoba, ale nie jesteś pewien, czy ona też w taki sposób chciałaby widzieć Waszą znajomość.

Pamiętaj, że nawet jeśli nie uda Ci się wyprowadzić relacji “koleżeńskiej” na “intymną”, to o wiele lepiej jest spróbować to zrobić i zakomunikować subtelnie swoją intencję, niż żyć przez kolejne miesiące (a czasem lata) w niewiedzy, wyobrażając sobie “co by było gdyby”.

Wybij sobie jednak proszę z głowy zrzucanie na głowę wieloletniej przyjaciółki bomby atomowej pod tytułem “kocham cię Marlena! Jesteś całym moim światem i nie mogę żyć bez ciebie”. Takie zachowanie jest BARDZO niepoważne i nieatrakcyjne, a bardzo często z perspektywy kobiety odrzucające. Nawet, jeśli też jej się podobasz, to nigdy nie wyrzucaj z siebie tak mocnych słów, zanim nie wylądowałeś jeszcze z dziewczyną w łóżku.

Dlaczego?

Dlatego, że żeby wiedzieć, że rzeczywiście kogoś kochasz, musisz tę osobę POZNAĆ. Nie da się poznać drugiej osoby nie będąc z nią w długoterminowej relacji, gdzie bardzo intymnie się poznajecie i regularnie chodzicie ze sobą do łóżka. To, co czujesz w chwili obecnej, to najprawdopodobniej mocne zauroczenie na sterydach, wzbogacone Twoimi nocnymi westchnieniami nie do Marleny (bo jej de facto nie znasz), a do Twojego wyobrażenia na temat tego, kim chciałbyś, by ona była.

Dziewczyna ma pełną świadomość faktu, że Twoje uczucie nie może być prawdziwe. Atrakcyjne kobiety są w dodatku bardzo uczulone na mężczyzn, którzy zakochują się zbyt szybko, bo bardzo często powstają z tego problemy (zranione uczucia, złość ukierunkowana na kobietę, stalking). Dlatego wyskakując zza krzaka z wielkim napisem “kocham Cię” zamiast odwzajemnienia Twojego uczucia najprawdopodobniej zobaczysz, jak straumatyzowana dziewczyna rzuca się sprintem w przeciwnym kierunku. 

Takie zachowanie jest też turbo nieatrakcyjne z prostej przyczyny – dziewczyna (szczególnie ta ładna) w 99% sytuacji nie musi w ogóle starać się o facetów. Wszyscy podają siebie bezwarunkowo na tacy. Jest to nudne, przewidywalne. Dziewczyna szuka kogoś, kto pobudzi jej emocje. Gdzie ona też będzie mogła się zastanawiać “czy ja mu się podobam”. Ona chce czuć jakąś niepewność, musieć o Ciebie zawalczyć. 

Jak flirtować z kobietą? Przykłady najbardziej skutecznych metod

Teraz omówimy sobie najbardziej skuteczne sposoby na wprowadzanie flirtu w Twoją znajomość z dziewczyną. Dowiedz się jak flirtować z kobietą. Zanim jednak przejdziemy do konkretów musimy wylać pod nie odpowiedni fundament:

To okej, że chcesz iść z nią do łóżka!

Tym fundamentem jest: to całkowicie w porządku, że dziewczyna Ci się podoba i masz ochotę pójść z nią do łóżka. Komunikowanie klarownej intencji jest w zgodzie z Twoją biologią oraz we wspólnym interesie Twoim i kobiety. Dziewczyny też kochają seks, lubią wiedzieć, że podobają się mężczyznom. 

Jeśli nie zaakceptujesz powyższego przekonania to będziesz miał wielki problem. Nawet znając konkretne metody, czy teksty na flirt, będziesz czuł ogromny dyskomfort wprowadzając te porady w Twoje rozmowy z dziewczynami. Bo jak masz czuć się komfortowo z flirtem, jeśli jednocześnie obawiasz się, że odsłaniając swoją intencję w bezpośredni sposób wyjdziesz na “napaleńca”?

Poniższe metody jak zdobywać kobietę podzieliłem na dwie kategorie: werbalną i niewerbalną.

jak flirtować z kobietą

Metody werbalne na flirt

Zacznijmy od metod werbalnych, które na skali “łatwości wprowadzenia do interakcji” plasują się najwyżej. Niosą one za sobą bardzo niskie “ryzyko odrzucenia” i możesz za ich pomocą wybadać, na ile dziewczyna otwarta jest na bardziej fizyczną formę flirtu z Twojej strony. Możesz więc przechodzić na randce z dziewczyną od metod werbalnych do niewerbalnych, bardziej opartych na napięciu seksualnym i dotyku. Nie musisz od razu rzucać się „na głęboką wodę” i próbować dotykać, przedłużać kontakt wzrokowy, czy całować dziewczynę. Możesz, a nawet powinieneś zacząć od flirtu słowami – który wiąże się z bardzo małym ryzykiem „odrzucenia”, a pozwala bardzo skutecznie wybadać dziewczynę i jej stopień zainteresowania Tobą.

Komplementowanie w DOBRY sposób

Pamiętaj, by nie przesadzać z komplementami na temat wyglądu dziewczyny!

Faceci mają tendencję do “przesładzania” swoich rozmów z dziewczynami, szczególnie wtedy, gdy nie mają innych pomysłów na to, jak skutecznie flirtować z kobietą.

Pamiętaj, że jeden komplement na temat wyglądu kobiety jak najbardziej wystarczy, nie musisz i nie powinieneś tego powielać. Idealną jest sytuacja, w której dajesz jej jeden komplement na temat wyglądu w momencie, gdy się poznajecie (jeśli jest to dla przykładu podejście w ciągu dnia lub klubie) i tym samym ustalacie ramę “damsko-męską” Waszej znajomości (sygnalizujesz wprost, że ona Ci się podoba) – i na tym poprzestajesz.

Jeśli chcesz dziewczynę skomplementować w późniejszej fazie Waszej rozmowy, to zamiast doceniać jej urodę, skup się na jej cechach charakteru, które Ci imponują. Pokażesz w ten sposób, że doceniasz ją za to, jaką jest osobą, a nie za parę jędrnych cycków. 

Dziewczyny są koszmarnie znudzone mężczyznami, którzy je uprzedmiotawiają i w komplementach odnoszą się tylko do wyglądu. Jeśli natomiast będziesz komplementował to, jaką jest osobą, kobieta poczuje się bardzo doceniona i zaintrygowana – wyróżnisz się na tle innych mężczyzn i pokażesz, że patrzysz na coś więcej, niż tylko wygląd.

Komentuj zachowania dziewczyny – sposób na zdobycie kobiety

Jeśli w rozmowie będziecie skupiali się tylko na warstwie logiczno-werbalnej, taka też będzie Wasza cała znajomość – ciężko będzie Ci pobudzić emocje dziewczyny. Jak flirtować z kobietą, aby wprowadzić relację na wyższy poziom? Musisz wdrożyć dodatkowe działania by osiągnąć swój cel i nauczyć się jak zdobywać kobietę. Dlatego tak ważne jest, by w konwersacji odnosić się do tego, co niewerbalne: dla przykładu, jak kobieta zareagowała na coś, co powiedziałeś lub jakie wrażenie sprawia.

Poniżej kilka przykładów dla dokładniejszego wyklarowania, co mam na myśli:

“Ale się zarumieniłaś mówiąc o tej imprezie. Oj, chyba jest tam coś więcej, o czym mi nie mówisz” – dorzuć do tego śmiech i masz gotowy przepis na flirt.

“Tak się ożywiłaś, gdy zaczęłaś o tym mówić, że to chyba dla ciebie bardzo ważne?”

Lub (w momencie, gdy dziewczyna mówi coś bez energii, jakby była znudzona) “Kurcze, te studia to chyba dla ciebie najciekawsza rzecz na świecie, co? Absolutnie nigdy nie widziałem, by ktoś opowiadał o tym z taką pasją jak ty!” – jest to tak zwane “krzywe zwierciadło”, czyli przedstawienie czegoś, co powiedziała dziewczyna w odwrotny sposób, by wytknąć np. jej niski poziom energii. Bardzo często wywołuje to salwy śmiechu i silne pobudzenie emocji.

Dlaczego tak ważne jest komentowanie reakcji, zachowań, energii dziewczyny? Przenosi to Wasze skupienie w rozmowie na to, co niewerbalne. Odnosząc się często do tych rzeczy zauważysz, że nagle Wasze spojrzenie się pogłębia lub wymieniacie porozumiewawcze uśmiechy – zaczniecie po prostu większą uwagę zwracać na to, co dzieje się między słowami.

Budowanie wyjątkowości

Jeśli masz zamiar powiedzieć dziewczynie coś, czego zazwyczaj nie mówisz tak szybko nowo poznanym osobom, to zaznacz to głośno.

“Wiesz co, w zasadzie nie wiem, dlaczego ci to mówię, bo znamy się bardzo krótko, ale jakoś tak czuję, że przy tobie mogę to zrobić”.

Pokaże to dziewczynie, że ta znajomość jest dla Ciebie wyjątkowa. Poczuje się ona doceniona, że dzielisz się z nią czymś bardzo prywatnym i w dodatku będzie ona chciała Ci to oddać – w efekcie gdy się otworzysz, prawdopodobnie sama podzieli się czymś intymnym, o czym najczęściej nie opowiada na pierwszych spotkaniach z facetami.

Bardzo to Was do siebie zbliży na emocjonalnym poziomie – a pamiętaj, że silne połączenie emocjonalne też jest pewną formą flirtu, która ułatwia późniejsze zbliżenie fizyczne!

Droczenie się z dziewczyną

Ten podpunkt bardzo łatwo wprowadzić do rozmowy, by błyskawicznie wywołać silne emocje. Dla przykładu, jeśli dziewczyna mówi Ci coś, z czym się nie zgadzasz (mówi, że nie lubi konkretnego gatunku muzyki, nie podobał jej się jakiś film lub książka), możesz odpowiedzieć, rozglądając się po kawiarni:

“Dobra, to ja poproszę rachunek…”

Jeśli natomiast dopiero zagadałeś dziewczynę na mieście lub w klubie, możesz zamarkować, że odchodzisz od niej, robiąc krok w tył, bo jesteś “tak oburzony” jej odpowiedzią.

Inny przykład:

“Wiesz co, to ja myślałem, że przedstawię cię swoim rodzicom, ale jak tak wygląda sytuacja, to dzwonię do mamy, żeby jednak nie piekła tego ciasta…”

Jest to bardzo fajne, bo wprowadza żart w kontekście damsko-męskim (koleżanki przecież byś rodzicom nie przedstawił). Dokłada to cegiełkę do popychania Waszej relacji w kierunku intymnym, a nie koleżeńskim.

Odgrywanie ról

Tę metodę flirtu możesz połączyć z punktem wyżej. Czyli dla przykładu powiedzieć:

“Wiesz co, w takim razie musimy jednak wziąć rozwód. Zrobimy tak, że możesz wziąć mieszkanie, ale ja biorę auto i kota. Mam tego dość”.

Teraz, jeśli dziewczyna postanowi wejść w tę zabawę i flirt, prawdopodobnie zaczniecie sprzeczać się o to, kto weźmie tego kota i jak podzielicie wspólnie Wasz dobytek. Idealny przykład na to jak flirtować z kobietą, a jednocześnie nie dawaj jej tego odczuć.

Jest to bardzo fajna zabawa-flirt w odgrywanie ról, gdzie wszystko kręci się wokół Waszego “małżeństwa”. Takie żartowanie w kontekście “związku, który musicie zerwać” bardzo fajnie podsyca atmosferę damsko-męską i jest niezłą formą flirtu.

Czasem miałem spotkania, na których żartowaliśmy sobie w ten sposób przez kilkanaście minut, a w późniejszej rozmowie często do tego wracaliśmy, co bardzo fajnie “zagęszczało” atmosferę, a czasem prowadziło nawet do zbliżenia fizycznego i pocałunku.

Seksualna nadinterpretacja

Czyli interpretowanie tego, co mówi dziewczyna w sposób seksualny (mimo, że w ogóle nie miała tego na myśli). Co konkretnie przez to rozumiem? Załóżmy, że dziewczyna mówi:

“Wiesz co, jestem dziś strasznie niewyspana”.

Ty mierzysz ją wzrokiem, uśmiechasz się i komentujesz:

“Tak? A co się robiło w nocy? Kurcze, mama mówiła mi, pojedziesz do Warszawy, poznasz złe kobiety… miała rację”.

Czyli właśnie z niczego stworzyłeś flirt i wepchnąłeś ją w ramę “robiłam wczoraj coś niegrzecznego i teraz muszę z tego wybrnąć”. 

W dodatku, w późniejszej rozmowie możesz wracać do tego wątku wywołując jeszcze więcej emocji. Załóżmy, że spacerujecie wieczorem i dziewczyna chce, byście skręcili w jakąś uliczkę. Możesz powiedzieć:

“Co, tam? Ustaliliśmy już, że jesteś niegrzeczna i bardzo nieobliczalna, nie ma mowy, że pójdę tam z tobą, jeszcze mi coś zrobisz”.

Takie “follow-upy”, czyli odniesienia do poprzednich żartów działają super i wywołują bardzo duże emocje. W dodatku nadajesz rozmowie zabarwienia seksualnego, obwiniając dziewczynę o to, że ma wobec Ciebie “niegrzeczne zamiary”. 

Co jest w tym najlepsze? Możesz wykorzystać “seksualną nadinterpretację” dosłownie w każdym momencie Waszej rozmowy, jest to banalnie łatwe i jak wspomniałem wyżej powoduje często u dziewczyny wybuch śmiechu. 

“Może napijemy się wina?” – mówi dziewczyna.

“Okej, rozumiem… chcesz mnie upić…” – odpowiadasz.

Lub:

“Co robisz jutro?” – ona pyta.

“Nie ma mowy, nie zarwę nocy z tobą, jutro od rana muszę pracować” – odpowiadasz i znów, tworzysz “flirt” z powietrza 🙂 

Baw się tą metodą bo wprowadza fantastyczną, wyluzowaną atmosferę i prowadzi do bardzo ciekawych wymian zdań między Tobą a dziewczyną – możesz z powodzeniem łączyć to z odgrywaniem ról i droczeniem się, czyli metodami na flirt opisanymi przeze mnie w punktach 5 i 4.

Odwracanie kota ogonem – jak zdobywać kobietę

Czyli wykorzystanie “kobiecej broni” przeciwko niej samej 🙂 

Załóżmy, że dziewczyna daje Ci komplement. Zamiast podziękować, możesz odpowiedzieć:

“Dobra, pewnie mówisz to każdemu facetowi”.

Ewentualnie, możesz zapytać dziewczynę:

“To z iloma facetami tak się umawiasz na kawę?”

Działa to bardzo zabawnie i dziewczyny często nie wiedzą, jak zareagować – najczęściej to one w taki sposób “testują” mężczyzn. Pobudza to silnie emocje i jest świetną zabawą.

Pamiętaj oczywiście o tym, by się przy tym uśmiechać i mówić w taki sposób, by oczywiste było, że się z dziewczyną droczysz.

Rozmowa o przeszłych relacjach

Największą głupotą, powtarzaną w kółko przez “ekspertów” jest “cokolwiek by się nie działo, nie rozmawiaj z dziewczyną o jej byłych!”.

Tak, fantastycznie – nie poruszaj najważniejszego wątku, który daje Ci nieograniczone pole do tego, by poznać oczekiwania kobiety, zaprezentować własne i sprawić, by dziewczyna zaczęła się o Ciebie starać.

Zacznijmy od początku: tak, to źle być misiem, na ramieniu którego dziewczyna będzie Ci się wypłakiwać na pierwszej randce z tego, jak bardzo ją zranił poprzedni facet.

Natomiast zwykła, normalna rozmowa o przeszłych relacjach, poglądach na ten temat i oczekiwaniach to absolutna kopalnia złota. Rozmawiając o przeszłych relacjach kobiety, daje Ci ona niejako swoją “instrukcję obsługi”, mówiąc wprost, co jej się podobało, co się nie podobało i jakie ma oczekiwania, czego na tym etapie życia szuka. To niesamowicie wartościowe informacje dla Ciebie, czyli faceta, który jest zainteresowany tym, by stworzyć z tą kobietą relację, prawda?

Kolejna kwestia jest taka, że możecie porównać Wasze poglądy na relacje damsko męskie (aborcja, chęć/niechęć do posiadania dzieci, wolność w związku, zazdrość) i znaleźć wspólny grunt – czyli podobieństwa, które sprawią, że poczujecie się w swoim towarzystwie bardziej komfortowo i zapali się lampka “wow, pasujemy do siebie!”.

Teraz naważniejsza rzecz – gdy Ty mówisz o swoich przeszłych relacjach i oczekiwaniach, masz niesamowite pole do popisu, by dokonać atrakcyjnej autoprezentacji. Czy możesz opowiedzieć wprost, co nie pasowało Ci dla przykładu w poprzednim związku, dla przykładu: “wiesz co, spotykałem się z naprawdę śliczną dziewczyną i wszyscy znajomi mówili mi “stary, wygrałeś życie”, natomiast ja byłem w tym wszystkim zagubiony, bo w ogóle tak nie czułem. Dziewczyna była bardzo zaborcza i zazdrosna, mimo że nie dawałem jej ku temu powodów. Jestem osobą bardzo kreatywną i skupioną na swoich pasjach i potrzebuję przestrzeni w związku, by móc się na nich skupiać. Niestety, ona takich rzeczy nie miała i nie rozumiała, że ważne dla mnie jest, by mieć tę przestrzeń – traktowała to jako brak zaangażowania z mojej strony. Ostatecznie musiałem się z nią po prostu rozstać i zrozumiałem, że okej wygląd jest ważny, ale dużo ważniejsze jest to, kim jesteś w środku. Jak dla mnie, dziewczyna, z którą się spotykam musi mieć swoje pasje, swoich przyjaciół, bo tylko wtedy ta relacja będzie zdrowa – gdzie będzie przestrzeń, by do siebie zatęsknić. Spędzanie ze sobą czasu 24/7 sprawia, że zaczyna brakować tlenu”.

Teraz zobacz, jak taka krótka historia pozycjonuje Cię w oczach kobiety i sygnalizuje bardzo ważne cechy:

Po pierwsze, prezentujesz się jako mężczyzna, który ma wobec kobiet konkretne wymagania. Nie wystarczy sam wygląd. Co to robi w głowie dziewczyny, która Cię słucha? “Wow, czyli on nie patrzy tylko na moją buzię i figurę!” – doświadczeniem większości dziewczyn jest, że faceci mają 0 wymagań i od razu dają siebie na tacy. Dziewczyna też chce musieć o Ciebie zawalczyć! Gdy ona wyczuje, że “testujesz ją”, pytając o jej zainteresowania, ambicje, jak spędza wolny czas, ona poczuje, że sprawdzasz, czy do siebie pasujecie. Pokażesz jej, za co są punkty i zmotywujesz ją do tego, by się o nie aktywnie starać.

Jeśli powiesz dziewczynie “bardzo ważna dla mnie jest aktywność fizyczna i raczej nie widzę siebie w relacji z dziewczyną, która nie chodzi na siłownię lub regularnie nie rusza się w jakiś sposób… swoją drogą, ćwiczysz coś?” możesz się spodziewać, że zaraz zacznie Ci wyliczać, co robi w wolnym czasie lub na jakie zajęcia planuje pójść. Zdarza się też, że dziewczyny zaczynają po takim komunikacie regularnie wysyłać Ci zdjęcia z siłowni czy sesji biegania. Czyli starają się o te Twoje “punkty”.

Po drugie, komunikujesz dziewczynie, że masz swoje życie i nie jesteś zaborczy w związku. To ogromna ulga i wielka zielona flaga, bo najczęściej dziewczyny doświadczają zazdrości, zaborczości właśnie ze strony mężczyzn w relacji! A tu nagle się okazuje, że “gracie w jednej drużynie”, rozumiesz ją i chcesz w związku przestrzeni.

Po trzecie, prezentujesz się jako facet, który jest wybierany przez bardzo ładne dziewczyny – udało się “pochwalić poprzez żalenie się”, dzięki czemu nie wyszedłeś na kogoś kto mówi “maleńka, ja tylko z najładniejszymi laskami się spotykam”. W dodatku, jesteś facetem, który potrafi z taką dziewczyną zerwać, jeśli nie pasuje mu jej charakter. Czyli nie jesteś potrzebujący.

Podsumowując, rozmowa o relacjach i wymaganiach odnośnie przyszłego partnera to absolutnie najlepsza forma flirtu, bo:

Ma charakter damsko-męski.

Mimo, że nie mówicie tego wprost, to konwersacja na temat tego, co szukacie u przyszłego partnera lub co Wam się nie podoba sugeruje dynamikę damsko-męską między Wami.

Motywuje dziewczynę do tego, by się o Ciebie starać. Jeśli wciąż w to nie wierzysz, to zastanów się, jakbyś się poczuł, gdyby dziewczyna na spotkaniu powiedziała Ci “wiesz, ja nienawidzę facetów, którzy się chwalą” – automatycznie, chcesz tego czy nie, wszedłbyś nagle do swojej głowy i zastanowił się, czy w tej rozmowie mogłeś zostać odebrany jako ktoś, kto się przechwala.

jak flirtować z kobietą

Metody niewerbalne na flirt

Omówiliśmy sobie metody werbalnego flirtu. Jeśli skutecznie wdrożysz te wszystkie porady zauważysz, że między Tobą, a dziewczyną zaczyna “zagęszczać się” atmosfera. Gdy to nastąpi, świetnym pomysłem jest przejście do bardziej niewerbalnych form flirtu:

Kontakt wzrokowy

Cisza jest Twoim sprzymierzeńcem. Często słyszę od facetów “boję się niekomfortowej ciszy” i rzeczywiście, cisza na samym początku konwersacji nie jest pożądana, bo dziewczyna może poczuć się niezbyt przyjemnie i dojść do wniosku, że nie klei się Wam rozmowa.

Ale co z ciszą na przykład w połowie randki? Znów – kopalnia złota.

Zastanawiałeś się kiedyś, czym jest ta “niekomfortowa cisza”? To napięcie seksualne. Wasze ciała sygnalizują, że czas przygotować się do reprodukcji. Gdybyś tylko potrafił zamilknąć i spojrzeć dziewczynie w oczy, odkryłbyś, jaki potencjał ma po prostu… się zamknąć.

Dlatego pozwól sobie, gdy już poczujesz się przy kobiecie komfortowo, wydłużać momenty ciszy między tym, co ona mówi, a Twoimi odpowiedziami. Czasem możesz nawet nie skomentować, tylko popatrzeć jej w oczy i się uśmiechnąć. W niektórych sytuacjach nawet, taki kontakt wzrokowy bezpośrednio doprowadzi do pocałunku.

Pamiętaj, czasem mniej znaczy więcej, dlatego “szukaj ciszy” i jeśli widzisz, że dziewczyna też przedłuża kontakt wzrokowy to brawo – jesteś na dobrej drodze.

Dotyk

Dotyk bardzo zbliża i pomaga w budowaniu napięcia seksualnego. Gdy połączysz go z punktem wyżej, czyli kontaktem wzrokowym stworzysz bardzo skuteczną mieszankę. Jeśli chodzi o dotykanie kobiety, faceci często bardzo się tego boją, bo kojarzy im się to z przyciągnięciem dziewczyny, przytuleniem czy pocałunkiem, czyli “dużymi działaniami”, niosącymi duże ryzyko odrzucenia.

To nie powinno tak wyglądać. Najlepszy plan działania to taki, w którym stopniowo otwierasz dziewczynę na dotyk, zaczynając od bardzo nieinwazyjnych gestów. Poniżej rozpisałem Ci przykładowe formy dotyku, które możesz skalować – ułożyłem je od najbardziej niewinnych, to bardziej “oczywistych”, zdradzających Twoje zainteresowanie. Możesz przejść przez nie wszystkie stopniowo, by zminimalizować szansę, że dziewczyna powie “nie”:

Rysowanie na udzie – czyli opowiadasz o czymś i “rysujesz” palcem sytuację na udzie dziewczyny

Zbliżenie się by wyszeptać coś na ucho – pod pretekstem “obgadania” kogoś w lokalu możesz nachylić się i powiedzieć coś szeptem, co działa bardzo podniecająco

Dotknięcie dłoni – w momencie, gdy coś mówisz możesz wziąć dłoń dziewczyny w swoją i po prostu kontynuować konwersację, jakby nic się nie wydarzyło. Gdy dziewczyna o to spyta możesz skomentować, że po prostu chciałeś ją potrzymać za rękę, bo to przyjemne. Ewentualnie biorąc jej dłoń możesz skomentować, jeśli jest chłodna, że ją ogrzejesz. Możesz też spytać o jej pierścionki, jeśli jakieś nosi.

Powyższe metody są świetne, bo możesz na bieżąco za ich pomocą “testować”, na ile w tym momencie otwarta jest dziewczyna. Bo jeśli nachylisz się do niej, a jej pierwszą reakcją będzie odsunięcie się, to wiesz, że raczej nie ma sensu próbować dotykać jej dłoni – ona nie jest na to gotowa!

Pamiętaj też, że to nie jest koniec świata, jeśli dziewczyna na randce zabierze swoją dłoń gdy spróbujesz ją dotknąć lub odchyli się od pocałunku. To tylko informacja zwrotna dla Ciebie, na jakim etapie relacji jesteście.

Są cztery rodzaje “NIE”:

Nie teraz – może dziewczyna jeszcze nie czuje się z Tobą na tyle komfortowo i trzeba spróbować później.

Nie tutaj – może dookoła są ludzie, a ona nie chce dotykać się i całować publicznie? Trzeba ponownie spróbować w innym miejscu.

Nie w taki sposób – może zrobiłeś coś zbyt nagle, bez wyczucia?

Twarde nie – ma miejsce skrajnie rzadko i nie da się “źle zinterpretować” takiego “nie”. To sytuacja, w której dziewczyna po prostu zrywa z Tobą kontakt, wychodzi ze spotkania i tak dalej. Jak wspomniałem, istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo, że “nie”, które otrzymałeś to “twarde nie” jeśli dziewczyna przyszła na randkę z Tobą, a po Twojej próbie dotyku wciąż normalnie rozmawiacie i nic się w Waszym “vibe” nie zmieniło, oznacza to, że otrzymałeś jedno z “miękkich nie” z punktów 1, 2 lub 3.

Niestety, mężczyźni często każde “nie” interpretują jako to twarde, skrajne z punktu 4. 

Najczęściej te “nie” jest jedynie informacją zwrotną (punkty 1, 2 i 3), a dziewczyna wciąż jest Tobą zainteresowana!

jak zdobywać kobietę

Pocałunek

Pocałunek OGROMNIE zbliża i niejako “pieczętuje” ramę “podobamy się sobie”. Dlatego warto spróbować (oczywiście z wyczuciem) doprowadzić do niego na randce. Jeśli chciałbyś wiedzieć, jak zrobić to skutecznie oraz uzyskać 100% pewności, że dziewczyna też chce Cię pocałować, to koniecznie sprawdź nasz artykuł na ten temat: Jak pocałować dziewczynę?

Bonusowe nagranie tylko dla Ciebie

Postanowiłem, że podzielę się z Tobą dodatkowym filmem, który zepnie wszystko, czego się nauczyłeś klamrą. Pewne koncepty łatwiej było mi wytłumaczyć nagrywając niż pisząc. Z poniższego materiały dowiesz się, jak skutecznie wprowadzać w Twoje znajomości z dziewczynami flirt i ramę facet-kobieta 🙂

Jest to tajne nagranie z naszego programu mentoringowego. Pomyślałem jednak, że warto się nim tutaj podzielić w ramach uzupełnienia Twojej wiedzy 🙂

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten poradnik wyniesie Twoje relacje oraz flirt na nowy poziom. Pamiętaj, że to konkretna, sprawdzona wiedza, a nie jakieś “widzimisię”. Od 10 lat rozwijam się w tym temacie zaczynając z totalnego zera, a dochodząc do miejsca, w którym jestem atrakcyjnym facetem i nie mam problemów z płcią przeciwną. W trakcie mojej 8 letniej praktyki szkoleniowej pomogłem setkom mężczyzn na szkoleniach na żywo oraz tysiącom za pośrednictwem darmowych treści na YouTube oraz kursów online.

Wprowadzaj więc tę wiedzę w życie i trzymam mocno kciuki za Twoje sukcesy!

Avatar
Opublikowane przez Vincent
11 kwietnia 2023
Instynktowne Uwodzenie