Relacje damsko-męskie

Wiem aż za dobrze, jak to jest, gdy nie wiesz, jak rozmawiać z dziewczyną. Patrzysz na osoby, które nie mają tego problemu i zastanawiasz się: “jak oni to robią”? “W czym tkwi sekret?”. Kiedyś normą dla mnie było, że rozmawiając z dziewczyną pojawiała się kompletna pustka w głowie. Byłem przekonany, że osoby posiadające płynność w konwersacji z płcią przeciwną mają “inaczej zbudowany mózg”. Myślałem, że albo rodzisz się z “dobrą gadką” albo nie. To największe kłamstwo, jakim faszeruje się młodych facetów – “jesteś, jaki jesteś i nie możesz się zmienić”. Sam wierzyłem w to zdanie przez wiele długich lat. 

Dziś wiem, że sukces z kobietami to kwestia WIEDZY, której niestety nikt nas nie uczy, bo… mało kto ją posiada. Prosty przykład: ilu znasz facetów, którzy wiedzą, jak zacząć rozmowę z dziewczyną np. w sklepie, parku lub po prostu na ulicy w fajny i skuteczny sposób? Przecież to fundamentalna umiejętność, jaką możesz posiąść jako mężczyzna – być w stanie poznać dziewczynę w Twoim typie i poprowadzić z nią angażującą rozmowę.

Bycia “obytym” z płcią przeciwną można się nauczyć. Wystarczy, że dowiesz się, jak powinieneś się zachowywać, by być atrakcyjnym i o czym rozmawiać z dziewczyną – wbrew pozorom, nie jest to czarna magia 🙂

Dlaczego mogę się na ten temat wypowiadać, spytasz? Sam pokonałem drogę od nieśmiałego chłopca, który nie wiedział, jak zainteresować sobą dziewczynę do pewnego siebie faceta, którego życie wypełnione jest satysfakcjonującymi relacjami. Od prawie 10 lat pomagam innym facetom powtórzyć tę drogę, bo uważam, że każdy mężczyzna powinien mieć dostęp do sprawdzonej, konkretnej wiedzy. Nie zgadzam się na sytuację, w której ktoś cierpi i jest samotny tylko dlatego, że nie wie, że można inaczej. Jeśli zdarza Ci się mieć sytuację, w której nie wiesz, jak zacząć rozmowę z dziewczyną w Twoim typie, to koniecznie przejrzyj inne wpisy na tym blogu.

W tym artykule przygotowałem dla Ciebie 5 porad, dzięki którym natychmiast zaczniesz lepiej radzić sobie w rozmowie z dziewczynami. To żadne wyssane z palca “widzimisię”, ale konkretne techniki, dzięki którym zauważysz realną zmianę w sposobie, w jaki reagują na Ciebie kobiety. Dowiesz się o czym rozmawiać z dziewczyną, a także przede wszystkim w jaki sposób.

Jesteś gotowy? No, to jedziemy.

o czym rozmawiać z dziewczyną

 

1. Nie podlizuj się, bądź asertywny

 

To najczęstszy błąd, jaki popełniają faceci. Gdy podoba im się jakaś dziewczyna, z miejsca zachowują się, jakby rozmawiali z wyrocznią. Stawiają kobietę na piedestale, a słowa, jakie wypływają z ich ust są równie słodkie, jak snickers maczany w cukrze-pudrze. Nie wiedzą, jak rozmawiać z dziewczyną na luzie i w tej rozmowie nie wypaść na kogoś, kto „chce zbyt mocno”.

Facet, który przytakuje na wszystko, co mówi kobieta i zgadza się z nią w każdej kwestii jest NUDNY i przewidywalny. Uwierz mi, dziewczyny czują te rzeczy – wypadasz w ich oczach na kogoś, kto próbuje się podlizać. Kiedyś spotykałem się z dziewczyną, która zdradziła mi, że często na randkach testowała facetów. Dla zabawy przedstawiała skrajne poglądy, by sprawdzić, czy facet będzie przytakiwał. Czasami z kolei, po tym jak facet zgodził się z nią w jakiejś kwestii, po piętnastu minutach zmieniała ona zdanie – z rozbawieniem obserwując, jak mężczyzna również zmienia front, byle tylko wciąż się z nią zgadzać. Cóż, trzeba przyznać, że tego typu “gra” jest z pewnością dla kobiety bardziej zajmująca, niż rozmowa z “facetem”, który nie ma własnej osobowości i ułożonego systemu wartości, którego potrafi elokwentnie obronić. 

Chcesz prostej porady jak i o czym rozmawiać z dziewczyną? Rozmawiaj z nią tak, jak gadasz z dobrym kumplem. Traktuj ją jak kogoś równego sobie. Nie przytakuj na wszystko, jeśli masz inne zdanie na dany temat. Powiedz wprost, jeśli się z czymś nie zgadzasz i przedstaw swoje poglądy na dane zagadnienie. 

Zasada “nie podlizuj się, bądź asertywny” odnosi się jednak nie tylko do tego, co mówisz, ale całościowo do Twojej energii, tonu głosu, mowy ciała. Unikaj “nachylania się energetycznego” do dziewczyny, czyli reagowania z przesadnym entuzjazmem na wszystko, co mówi. Niektórzy faceci prezentują się w tym kontekście jak różowy miś z serduszkiem, które można wcisnąć i usłyszeć: “NAAAPRAWDĘ?”, “WOOW, TO WSPANIALE!”. Jak rozmawiać z dziewczyną ATRAKCYJNIE? Reaguj na nią naturalnie, zupełnie tak, jak reagujesz na kumpla. Czasem powie Ci on coś interesującego, co podbije Twoje emocje. Innym razem z kolei skwitujesz jego słowa wzruszeniem ramion i krótkim “fajnie” – i to wystarczy. Nie przekłamuj swoich emocji tylko dlatego, że rozmawiasz z dziewczyną, która Ci się podoba.

 

2. Mów to, co chcesz powiedzieć – pozbądź się autocenzora

 

Co najczęściej ma miejsce w rozmowie z kobietą? W głowie pojawia Ci się coś ekscytującego, co chciałbyś jej powiedzieć – następnie do gry wkracza brutalny cenzor i kastruje komunikat, by był poprawny politycznie i “bezpieczny”. 

Pamiętaj – gruba większość facetów robi podobnie. Boi się powiedzieć, co naprawdę myśli. Boi się być kontrowersyjna, zaryzykować silne pobudzenie emocji u kobiety. Ostatecznie więc, większość facetów wypada jak szary papier toaletowy – przewidywalny i nudny. Faceci googlują frazy typu „ciekawe tematy do rozmowy z kobietą” albo „o czym rozmawiać z dziewczyną” zamiast po prostu… być sobą.

Jeśli chcesz się wyróżnić to powiedz to, co przyszło Ci do głowy jako pierwsze – to przecież jesteś prawdziwy Ty. Najlepsze tematy do rozmowy z dziewczynami to takie, które przychodzą Ci na myśl spontanicznie. Zaryzykuj – nawet, jeśli będzie to kontrowersyjne, to pobudzi emocje kobiety, zaskoczy ją autentycznością. Wyróżnisz się na tle innych mężczyzn bez charakteru. Nie bój się wyłączyć autocenzora – zawsze, gdy zauważysz po dziewczynie, że się “zagalopowałeś”, możesz przeprosić i wykonać krok w tył. Z reguły lepiej jest powiedzieć za dużo niż za mało. Nie nauczysz się, jak rozmawiać z dziewczyną, jeśli nie będziesz ryzykował. Pamiętaj – większość facetów przegrywa właśnie dlatego, że gra zbyt bezpiecznie.

Podsumowując, problem pod tytułem „o czym rozmawiać z dziewczyną” bierze się w dużej części ze strachu przed jej reakcją oraz cenzorowania własnych wypowiedzi. Najlepsze tematy do rozmowy z kobietą masz zawsze pod ręką – po prostu z nich nie korzystasz.

 

3. Mów na bazie emocji, nie faktów

 

Większość facetów tragicznie opowiada. W historii skupia się na suchych faktach. Poszedłem do sklepu, zrobiłem zakupy. Szef zwolnił mnie z pracy. Zapamiętaj raz na zawsze – ludzi nie interesują fakty, ale to, jak te fakty sprawiły, że się poczułeś!

Gdy powiesz komuś, że skoczyłeś ze spadochronem, mało kto będzie mógł się z tym utożsamić – bo po prostu statystycznie mały odsetek osób tego próbowało. Jeśli jednak opiszesz, jak wolny się czułeś mknąc przez chmury, jak się bałeś o to, czy spadochron zadziała lub  w jaką euforię wpadłeś zaraz po wylądowaniu – to już zupełnie inna bajka.

Każda osoba czuła się kiedyś lub pragnęła poczuć się wolna. Wszyscy wiemy, jak to jest obawiać się o swoje życie, a także jak smakuje euforia po dokonaniu czegoś niesamowitego. Tym samym, opowiadając na bazie emocji łączysz się z rozmówcą na głębokim poziomie. Osoba, która Cię słucha przeżywa razem z Tobą emocje, o których opowiadasz (nawet, jeśli nigdy nie próbowała skoków ze spadochronem!). Dzięki temu rozmowa staje się wciągająca, ciekawa i generująca dalsze wątki do dyskusji. Dziewczyna, pobudzona takim opisem zapewne podzieli się z Tobą swoją historią, w której odczuwała podobne emocje. 

Zapamiętaj: tematy do rozmowy z kobietą mają mniejsze znaczenie od tego, w JAKI SPOSÓB o nich rozmawiasz.

tematy do rozmowy z dziewczyną

 

4. Zadawaj osobiste pytania i bądź ciekaw odpowiedzi

 

Największym problemem facetów jest fakt, że kompletnie nie słuchają oni kobiet. Dodatkowo, zamiast być w rozmowie, krążą oni w swojej głowie, zastanawiając się nad kolejnym tematem, jaki można poruszyć – przez co kompletnie nie ma ich w konwersacji!

Nie pytaj dziewczyny o to, czy podoba jej się dzisiejsza pogoda lub jak ocenia system edukacji w Polsce. Jakie więc pytania zadać kobiecie? Pytaj o to, co dotyka ją osobiście – o jej emocje. Zamiast dociekać, czy ma dużo nauki w tym semestrze, spytaj dlaczego właściwie wylądowała na tym kierunku. Czy to pasja i marzenie z dzieciństwa? A może smutny obowiązek? Zadawaj pytania i co najważniejsze – bądź ciekaw odpowiedzi!

Zainteresuj się, kim jest dziewczyna, z którą rozmawiasz, staraj się ją poznać i daj jej komfort bycia wysłuchanym. Żyjemy w świecie, gdzie ludzie najczęściej zamiast Cię słuchać czekają tylko na swoją kolej, by zacząć mówić. Jeśli pozwolisz dziewczynie się wygadać i dasz jej komfort bycia wysłuchanym, z miejsca się wyróżnisz. Najlepsze tematy do rozmowy z dziewczynami to te, gdzie naprawdę je poznajesz (ambicje, plany, marzenia, trudne chwile, spojrzenie na życie), czyli rozmawiasz o tym, co jest dla nich WAŻNE.

Zacznij słuchać, co ona ma do powiedzenia i serio się tym zainteresuj, a gwarantuję Ci, że szybko uporasz się z dylematem „o czym rozmawiać z dziewczyną”.

 

 

ciekawe tematy do rozmowy

 

5. O czym rozmawiać: tematy do rozmowy z kobietą

 

Dobra, wiem, że mimo powyższych punktów wciąż chcesz mieć listę gotowych tematów do rozmowy. Postanowiłem pójść Ci na rękę i przygotowałem spis, który możesz z powodzeniem wykorzystać na kolejnym spotkaniu:

1. Jej przeszłe relacje, kiedy ostatnio była w związku, dlaczego się zakończył?
2. Czym się zajmuje? Czy jest to coś, co zawsze chciała robić? Gdzie widzi siebie w przyszłości?
3. Emocjonujące (pozytywne jak i negatywne) historie z życia.
4. Najgorsza randka, jaką pamięta.
5. Podróże. Jakie miejsca odwiedziła i gdzie najbardziej się jej podobało? Dlaczego?
6. Dzieciństwo, relacje z rodzicami.

Tutaj idealnie sprawdza się jedna złota reguła na temat tego, jak rozmawiać z dziewczyną, by miała ona ochotę się przed Tobą otworzyć: jeśli chcesz, żeby druga osoba podzieliła się z Tobą czymś ważnym i intymnym, zacznij od siebie. Czy wpierw opowiedz jakąś ważną i emocjonującą dla Ciebie historię, a wtedy zwiększysz prawdopodobieństwo, że dziewczyna też się przed Tobą otworzy.

To tyle w tym wpisie! Pamiętaj o tym, by wdrażać tę wiedzę w praktyce. Nie nauczysz się jak rozmawiać z dziewczyną siedząc przed ekranem laptopa.

Jeśli natomiast chciałbyś wiedzieć, jak zacząć rozmowę z dziewczyną na Tinderze i mieć efekty na portalach randkowych, koniecznie przeczytaj ten wpis na naszym blogu.

Avatar
Opublikowane przez Vincent
10 maja 2021
Instynktowne Uwodzenie