Jak pocałować dziewczynę
Relacje damsko-męskie | wyróżniony

Z pewnością miałeś w swoim życiu sytuację, gdzie poznałeś dziewczynę, która Ci się podobała… Udało Ci się z nią spotkać i na spotkaniu patrzyliście sobie w oczy. Było fajnie, rozumieliście się, atmosfera robiła się gęsta i myślałeś sobie: “Kurczę, jak fajnie byłoby ją teraz pocałować…”. 

Chciałeś tego, ale jednocześnie nie wykonałeś żadnego kroku, bo czułeś się niekomfortowo z perspektywą pocałunku; nie do końca wiedziałeś, jak się za to zabrać. Prawdopodobnie obawiałeś się tego strasznego scenariusza, w którym zbliżasz się do niej pełen nadziei, a kobieta odsuwa się, patrzy na Ciebie zdziwiona i mówi: “Ale o co Ci chodzi, co Ty robisz?!”

W rezultacie, gdy wróciłeś do domu, żałowałeś że nie próbowałeś tego zrobić. Na pierwszy rzut oka brzmi to jak banalny problem, ale prawda jest taka, że absolutnie każdy facet doświadczył (nie raz) sytuacji, w której pytał samego siebie: „Jak pocałować dziewczynę, by nie było to dziwne lub niekomfortowe? Jak sprawić, by pocałunek na pierwszej randce nastąpił w odpowiednim momencie?”

Jak w takim razie pocałować dziewczynę po raz pierwszy na randce, nawet jeśli nigdy tego nie robiłeś lub jeśli czujesz się z myślą o pocałunku niekomfortowo, bo np. boisz się, że próba pocałunku zrazi do Ciebie dziewczynę?

 

Kiedy pierwszy pocałunek — wybór odpowiedniego momentu  


Już na tym etapie faceci często popełniają ogromny błąd, to znaczy… w ogóle nie próbują pocałować dziewczyny. Co wtedy się dzieje?

Kobieta nie dostrzega wówczas Twoich intencji, nie wie, czego tak naprawdę od niej oczekujesz i że chciałbyś być dla niej kimś więcej niż tylko kolegą. Może nie zdawać sobie sprawy, że chciałbyś wprowadzić tę relację na tory seksualne. 

Przeciętny mężczyzna na randce zwleka, zwleka i zwleka i nawet jeśli kobieta jest zainteresowana tym mężczyzną, to w pewnym momencie myśli sobie: “kurczę, może on po prostu nie chce niczego więcej” — i w ten sposób wrzuca go w szufladkę “friendzone”. Miał być namiętny pocałunek, zostają zawiedzione nadzieje.

Jak pocałować dziewczynę

Druga częsta sytuacja jeśli chodzi o to, kiedy pocałować dziewczynę, to gdy faceci starają się zrobić to dopiero na sam koniec randki. To zachowanie najprawdopodobniej bierze się z popkultury. Faceci nie mają skąd uczyć się dobrych wzorców, więc przykłady tego jak wykonać pocałunek na pierwszej randce biorą chociażby z filmów. 

W filmach najczęściej wygląda to tak:
– Facet idzie z kobietą na randkę.
– Rozmawia z nią, rozmawia, jest miło.
– Odprowadza ją po randce do domu i tuż przed tym jak ona wchodzi do siebie, zaczynają się całować.

Filmy mają jednak niewiele wspólnego z rzeczywistością. Prawda jest taka, że zazwyczaj pierwsze spotkanie z dziewczyną kończy się wtedy gdy oboje jesteście już zmęczeni, gdy emocje związane z randką wyraźnie opadły. Dodatkowo, jako że jesteście w okolicy jej miejsca zamieszkania, dziewczyna czuje się tam najprawdopodobniej raczej niekomfortowo, bo może tam spotkać znajomych, mogą ją zobaczyć sąsiedzi, z okna może obserwować ją mama itd., a ona nie chce całować się na ich oczach z nowo poznanym facetem.

Gdy w takim momencie facet zbliża się do dziewczyny, by ją pocałować, a ona się odsuwa, dodatkowo powstaje nieco dziwna atmosfera. Żegnacie się, a spotkanie kończy się w najgorszy możliwy sposób, w dziwnej, niekomfortowej atmosferze. Wtedy, gdy ma dojść do kolejnego spotkania, dziewczyna może nie mieć na nie ochoty, bo przypomni sobie jak dziwnie było na końcu (nawet jeśli reszta spotkania przebiegła dobrze). 

Dlatego koniecznie zapamiętaj: nie zwlekaj z pocałunkiem na koniec randki! Za pocałunek najlepiej zabrać się wtedy, gdy atmosfera na randce jest najlepsza — gdy jesteście sobą podekscytowani, dobrze się Wam rozmawia, czujecie, że nadajecie na tych samych falach, a nie gdy to wszystko już minęło. 


Pocałunek na pierwszej randce – gdzie to zrobić?


Jeśli idziesz na randkę z dziewczyną do miejsca w otwartej przestrzeni, gdzie obcy ludzie siedzą obok siebie, światło wali po oczach, a każdy na każdego patrzy, to próbując wykonać pierwszy pocałunek w takim miejscu, znacznie zwiększasz prawdopodobieństwo tego, że przy próbie dziewczyna się odsunie. Nie dlatego, że się jej nie podobasz albo dlatego że nie chciałaby tego zrobić, tylko dlatego że czuje się niekomfortowo z tym, że wszyscy na Was patrzą.

Jak pocałować dziewczynę

Więc jak pocałować dziewczynę w takiej sytuacji? Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na udany pocałunek, powinieneś znaleźć bardziej intymne miejsce, gdzie będziecie odgrodzeni od innych osób, gdzie będzie też trochę ciemniej. 

Warto, abyście też usiedli obok siebie. Znacznie łatwiej będzie Ci pocałować dziewczynę, którą masz przy sobie niż siedzącą gdzieś po przekątnej stołu, gdzie musisz się nachylić i trochę nagimnastykować, żeby dotrzeć do jej ust — to samo w sobie nadaje temu momentowi swego rodzaju niezgrabności i dyskomfortu. 

Dlatego zadbaj o odpowiednie miejsce. Jeśli masz problem ze znalezieniem takiego miejsca w swoim mieście, czy w mieście, w którym aktualnie przebywasz, to dołącz do naszej społeczności na Facebooku, gdzie znajduje się ponad 3 tysiące facetów. Możesz tam swobodnie zapytać o najlepszy lokal na randkę z dziewczyną i na pewno otrzymasz masę odpowiedzi. 


Upewnij się, że Ty i dziewczyna jesteście w odpowiednim stanie przed całowaniem na pierwszej randce


Aby pocałować na randce dziewczynę, warto, abyś był w odpowiednim stanie. Często gdy faceci przychodzą na randkę są zestresowani i w tym stanie myślą o pocałowaniu dziewczyny. To nie może się udać. Dlaczego? Dlatego że stres to zupełne przeciwieństwo podniecenia i seksualności. To tak jak z erekcją: gdy jesteś zestresowany, bardzo trudno będzie Ci o erekcję czy o to by jakkolwiek się podniecić. Podobnie, jeśli kobieta jest zestresowana, to się nie podnieci i nie będzie gotowa na pocałunek.

Dlatego polecam Ci, abyś przez pierwszą część randki zamiast myśleć “Jak doprowadzić do pocałunku? Muszę ją pocałować, muszę ją pocałować!” i narzucać na siebie dodatkową presję, wrzuć na luz. Zacznij swobodnie rozmawiać (sprawdź jak robić to DOBRZE), poczuj się komfortowo, pozwól dziewczynie, by poczuła się komfortowo i dopiero wtedy zacznij myśleć o pocałunku. 

Gdy jesteście już wyluzowani i zrelaksowani, powinieneś również zadbać o odpowiednią atmosferę. Pozwól, że posłużę się tu analogią.

Wyobraź sobie, że uczestniczysz w pogrzebie. Czy na tym pogrzebie panuje atmosfera odpowiednia do tańca? Podobnie: gdy idziesz na standup, śmiejesz się, jest zabawnie — czy to jest moment, by z kimś poważnie rozmawiać? Zdecydowanie nie.

Podobnie sprawy mają się na randce. Gdy na przykład śmiejecie się, to nie jest odpowiedni moment, by zacząć się całować. Najpierw musisz zadbać o stworzenie atmosfery, w której powstaje między Wami chemia. Wtedy znacznie zwiększasz swoje szanse na udany pocałunek. 

Przypomnij sobie, jak zachowujesz się gdy uprawiasz seks. Nie mówisz wtedy piskliwym głosem, nie śmiejesz się, nie jesteś niczym rozproszony. Wręcz przeciwnie: masz najprawdopodobniej bardziej intensywne spojrzenie, niższy głos, mało mówisz i jesteś bardzo blisko dziewczyny. 

Pierwszy pocałunek

Podobnie na randce, jeśli chcesz zbudować odpowiednią atmosferę, to patrz dziewczynie dłużej i głębiej w oczy, Mów niższym, spokojniejszym głosem. Pozwól na to, żeby w rozmowie pojawiła się cisza. Przysuń się bliżej dziewczyny. To wszystko pomoże Ci stworzyć warunki sprzyjające pocałunkowi. 

Nie zabijaj atmosfery, która się buduje — gdy już zaczynasz się intensywniej patrzeć dziewczynie w oczy i jesteś do niej bardzo mocno zbliżony, nie komentuj sytuacji mówiąc coś w stylu: “Ale sobie patrzymy w oczy, co?” albo nie zaczynaj się śmiać, bo nie wytrzymujesz tworzącego się między Wami napięcia. Przytrzymaj to napięcie i wtedy doprowadź do pocałunku. Gdzie całować dziewczynę? Najlepiej w usta, oczywiście, ale jeśli się odchyli możesz dać jej szybkiego całusa w policzek 🙂


Jak pocałować dziewczynę mimo lęku?


OK, wiesz już teraz jak wybrać odpowiedni moment na pocałunek, jak wybrać właściwie do tego miejsce oraz jak stworzyć atmosferę najlepszą do pocałunku. Co jednak jeśli wciąż czujesz paraliżujący strach myśląc o pocałunku? Jak pocałować dziewczynę w takiej sytuacji?

Musisz zrozumieć, że jeżeli dziewczyna przyszła na randkę z Tobą, to w zdecydowanej większości przypadków jest już Tobą zainteresowana. Oczywiście na randce możesz zrobić na niej złe wrażenie i stracić to zainteresowanie w jej oczach, ale generalnie startujesz z bardzo dobrej pozycji; nie musisz tej kobiety jakoś niesamowicie mocno do siebie przekonywać, bo ona przyszła na tę randkę z własnej woli.

Jeśli natomiast czujesz, że pocałunek jest czymś dużym, czymś zbyt nagłym, co zaskoczy dziewczynę, to pamiętaj, że tu nie chodzi o to, by robić to na “samobójcę”, gdzie rozmawiacie ze sobą, po czym nagle następuje “BOOM!” i rzucasz się na nią, by ją pocałować. Spokojnie, zwolnij.

Przypomnij sobie o tym, co pisałem wcześniej o budowaniu atmosfery. Zacznij patrzeć dziewczynie głębiej w oczy – jeśli ona utrzymuje kontakt wzrokowy, to jest to dobry znak. Możesz wtedy popatrzeć jej przez chwilę na usta, następnie znowu w oczy i jeśli ona dalej odwzajemnia Twoje spojrzenie, to masz zielony sygnał do pocałunku.


Jak doprowadzić do pocałunku by było to płynne i naturalne?


Możesz też poprzedzić pocałunek mniejszym krokiem, na przykład łapiąc dziewczynę, z którą siedzisz na randce, za dłoń. Po prostu, bez powodu. Jeśli dziewczyna nie będzie chciała, byś trzymał ją za dłoń, to wiesz, że nie będzie też jeszcze gotowa na to, by Cię pocałować.  Jeśli natomiast ona odwzajemnia uścisk Twojej dłoni, to naturalnie atmosfera się zagęści, zrobi się bardziej intymna i będziesz miał idealne, płynne warunki do pocałunku.

Kolejna opcja to powiedzenie dziewczynie, jeśli czujesz się z pocałunkiem niekomfortowo, coś w stylu: “Wiesz co, ja Ci muszę dać buziaka, bo tak słodko wyglądasz, jak tak patrzysz”. Całujesz ją wtedy w policzek, blisko ust, następnie jeszcze bliżej, jeszcze bliżej, aż w końcu zetkniesz się z nią ustami. Możesz też jej powiedzieć: “Ja muszę Cię przytulić”, dzięki czemu tworzy się między Wami bliskość i naturalniej będzie Ci przejść do pocałunku. 

Pamiętaj, aby zabierać się za to małymi krokami, zwłaszcza, jeśli nie całowałeś się w życiu z wieloma kobietami i wciąż czujesz się z tym niekomfortowo. Nie przejmuj się też tym, jak się całować by ten pocałunek był dobry. To przyjdzie z doświadczeniem.


Co zrobić, jeśli dziewczyna nie chce się pocałować?


Jeśli spróbujesz pocałować dziewczynę, a ona Ci odmówi albo się odchyli, to wcale nie musi oznaczać, że ona nie jest zainteresowana.

Może to oznaczać na przykład, że:
– Poczuła się trochę przytłoczona, nie wiedziała co zrobić, więc się odsunęła;
– Jest to dla niej trochę za szybko (bo to Wasza pierwsza randka);
– Nie poczuła jeszcze tak dobrze klimatu i nie przekonała się całkowicie do Ciebie;
– Nie chce całować się przy ludziach.

Nie ma w tym nic dziwnego, że na tym samym spotkaniu po nieudanej próbie pocałunku spróbujesz pocałować ją ponownie, na przykład po 30 minutach czy po godzinie. Jeśli dziewczyna nie chce Cię pocałować w danym momencie, to nie musi oznaczać, że wcale nie chce Cię pocałować czy że Cię nie lubi. 

Zdaj sobie sprawę z tego, że nawet nieudana próba pocałunku jest dobra, dlatego że pokazuje dziewczynie Twoje intencje i wzbudza emocje. Nawet jeśli dziewczyna będzie trochę na “nie”, to Twoja próba pocałunku na pewno podniesie jej emocje i pokaże jej, że nie jesteś tu po to, żeby “być jej kolegą”.

Dlatego też, gdy dziewczyna odsunie głowę gdy próbujesz ją pocałować, nie rób z tego problemu, nie obrażaj się, nie reaguj w żaden negatywny sposób, bo wtedy zepsujesz cała atmosferę. Zamiast tego, polecam, abyś po prostu się uśmiechnął i zaczął dalej rozmawiać na jakiś temat, tak, jakby ta sytuacja w ogóle nie miała miejsca. 

Koniecznie obejrzyj nasz film na YouTube, z którego dowiesz się, po czym poznać, że dziewczyna ma ochotę, by Cię pocałować. Przedstawiam tam 3 sygnały, z czego jeden z nich zawsze daje mi 100% skuteczności 🙂

Mam nadzieję, że wyniosłeś z tego wpisu dużo wartości i z powodzeniem będziesz stosować przedstawione tu wskazówki dotyczące tego jak pocałować dziewczynę, na swoich kolejnych spotkaniach. Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy pytania i uważasz, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy, to możesz zapisać się na nasz kurs uwodzenia.

Jesteśmy tu dla Ciebie!

Avatar
Opublikowane przez Vincent
11 maja 2021
Instynktowne Uwodzenie